گلمیخ و فاصله گلمیخ ها AS DECK

گلمیخ AS DECK

بر شگیرها معمولا گلمیخ های سرپهنی می باشند که برروی تیرهای تکیه گاهی در سراسر سقف عرشه فولادی جوش داده میشوند این مرحله توسط متخصصین جوشکاری گلمیخ و با دستگاه مخصوص STUD WELDING اجرا میشود شرایط کارگاه باید یرای جوشکاری مناسب باشد فاصله و موقعیت برشگیرها حائز اهمیت بوده و باید توسط مهندس طراح بر روی نقشه های اجرایی تعریف شود.

گلمیخ های برشگیر در سقف های کامپوزیت عرشه فولادی (Metal Deck ) وظیفه تحمل تنش برشی وانتقال آن به سازه را برعهده دارند. در واقع گلمیخ برشگیر مهمترین قطعه در یک سازه کامپوزیت است . گلميخ ها بر اساس استاندارد A.W.S- D1.1 که توسط American Welding Society و استاندارد DIN EN ISO 13918 از فولاد آلیاژی کم کربن و با فرايند فورج سرد توليد مي شود . به گونه اي که قابليت انتقال نيروي برشي در تمامي جهات را دارا مي باشند. گلميخ ها با سايزهاي مختلف برای کاربرد های مختلف تولید می شوند .

همچنین روش تولید گلمیخ برشگیربراساس استاندارد “فورج سرد”عنوان شده است و دلیل فنی آن بهبود خواص مکانیکی قطعات تولیدی است ، فولاد مورد استفاده جهت تولید گلمیخ برشگیر بایستی ترکیب شیمیایی خاصی داشته باشد که این مگفتول را در دسته فولادهای آلیاژی خاص قرار می دهد بنابراین استفاده از میلگردهای ذوبی جهت تولید گلمیخ به هیچ عنوان مورد تایید نمی باشد و چنین محصولاتی درصورت تولید فاقد ارزش فنی است ضمن اینکه خواص مکانیکی ومقاومت لازم را نداشته وجوش پذیری مناسب نیز ندارند .

ابعاد تک تک قطعات تولیدی بایستی کاملا مطابق آیین نامه ها کنترل شود ، گلميخ ها بايستي عاري از هر گونه زنگ ، زخم ناشي از زنگ زدگي ، رطوبت و هرگونه مواد مضري باشندکه اثرات منفي بر روي عمليات جوشکاري مي گذارند باشند. شرکت عرشه فولادی عرشه شایان گستر با استفاده از بهترین متریال های موجود سقف های عرشه فولادی را با مقاومت بالا اجرا می نماید.

شرکت AS DECK با استفاده از تجهیزات فورج سرد UPSETTING اقدام به تولید گلمیخ استاندارد نموده است از انجا که در فرآیند تولید یک مرحله کشش و یک مرحله فورج سرد اعمال می شود گلمیخ این گروه از خواص مکانیکی بسیار مطلوبی برخوردار است به دلیل فسفاته کردنه مفتول مورد استفاده ، سطح گلمیخ بسیار صاف و یکنواخت می باشد و در برابر زنگ زدن بسیار مقاوم است. شرکت عرشه فولادی عرشه شایان گستر (As Deck) پروژه های متعددی در استان قم و تهران و سراسر کشور انجام داده است.

 

حداقل فاصله گذاری گل میخ ها در سقف های عرشه فولادی:

حداقل فاصله گلمیخ ها در امتداد تیر باید 6d و در عرض تیر 4d باشد ، d قطر اصلی گلمیخ است.

عرشه شایان گستر 09127475535 ,  09127495823 !